Leave Your Message
010203

Производ со жешка продажба

Системите на производи на Kimton House се главно како што следува: систем за куќиште од челична конструкција, систем за повеќе (ултра) високи челични конструкции, челична конструкција на растенијата.

Тешка индустриска магацин зграда Монтажна куќа Тешка индустриска магацин зграда Монтажна куќа
02

Магацин за тешка индустрија Б...

2023-12-18

Карактеристики на складиштето од челична конструкција со висока отпорност на пожар, силна отпорност на корозија. Челична структура магацин е главно се однесува на главната лого компонента е составена од челик. Вклучувајќи челични столбови, челична греда, челична конструкција, челична покривна бандаж. Секоја компонента користи заварување, завртки или навртки за поврзување. Покривот и ѕидот може да се направат од композитен панел или фурнир. Поцинкуваниот лим може да спречи 'рѓа и корозија. Употребата на завртка за самопреслушување може да направи поблиска врска помеѓу плочите, за да се спречи истекување. Можете исто така да користите композитен панел за покрив и ѕид. Сендвичот е полистирен, стаклени влакна, камена волна, полиуретан. Имаат добра топлинска изолација, топлинска изолација, огноотпорни. Ѕидот на челична конструкција одржување, исто така, може да се користи ѕид од тули. Цената на ѕидот од тули е повисока од покривот и ѕидот од галванизиран челик. Скалата за употреба вклучува работилница или магацин од големи размери, супермаркети, центри за забава и модуларна гаража од челична конструкција.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Монтажна куќа со ниска цена, лесна изградба Монтажна куќа со ниска цена, лесна изградба
03

Монтажа со евтина лесна изградба...

2023-12-18

1) Животниот век за структура: 70 години.

2) Отпорност на земјотрес: измешајте повеќе од 8 степени.

3) Отпорност на ветер: макс 60m/s.

4) Отпорност на пожар: сите употребени материјали можат да бидат отпорни на пожар.

5) Отпорност на снег: макс 2,9KN/m² по потреба

6) Топлинска изолација: 100 mm во дебелина може да одговара на дебелина од 1 m на ѕид од тули.

7) Висока звучна изолација: 60db надворешен ѕид 40db внатрешен ѕид

8) Превенција од инсекти: ослободени од оштетувања од инсекти, како што се белите мравки

9) Вентилација: комбинација на природна вентилација или довод на воздух го одржува внатрешниот воздух свеж и чист

10) Пакување и испорака: 140SQM/ 40'HQ сад само за структура и 90SQM/ 40'HQ контејнер за структура со материјали за украсување.

11) Инсталација: просекот е еден работник еден ден да инсталира еден SQM.

12) Водич за инсталација: испраќање инженер за водич на лице место.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
01

Нашиот
Предност

Системите на производи на Kimton House се главно како што следува: систем за куќиште од челична конструкција, систем за челични конструкции со повеќе (ултра) високи, систем за челична конструкција на растенија, систем на просторна конструкција со голем распон, како што се цевки и бандаж, специјален систем од челична конструкција, монтажни куќа, контејнерска куќа, сендвич панели и систем за нови градежни материјали.

lso9001

Важно е да се обезбедат соодветни сертификати за различни потреби на клиентите.

предност
about_img

Профил на компанијата

Kimton House Co., Ltd. е основана во 1982 година во Хебеј. Со 40 години напори, таа се разви и стана главен снабдувач и лидер на пазарот на челични конструкции и нови градежни табли во Кина. Вкупната површина на фабриката е 120000м2, од кои градежната површина е 80000 квадратни метри. Во моментов, групата Kimton House располага со опрема за обработка на челик на напредно светско ниво со годишен капацитет за обработка кој достигнува 300.000 тони.

Гледај Повеќе
за нас

Карактеристичен производ

Системите за производи на Kimton House се главно како што следува: систем за куќиште од челична конструкција, систем за повеќе (ултра) високи челични конструкции, челична конструкција на растенијата.

Ве молиме контактирајте не за соработка

Се гордееме со обезбедувањето навремени, сигурни и корисни услуги.